Rekordok félmaratonja

Minden idők legtöbb külföldi futójával és legtöbb páros nevezőjével zajlott a 2017-es Wizz Air Budapest Félmaraton. A verseny 32. évében 15 000 nevező gondolta úgy, hogy egyéniben, trióban vagy párban rajthoz állna Magyarország kedvenc félmaratonján!

16 perc alatt kb. 13000 futó indul útnak Budapest legszebb utcáit és tereit átszelve, hogy teljesítse a klasszikus félmaratoni távot. Az idén azonban már nemzetközileg hitelesített útvonal volt, vagyis hajszálpontosan 21 097, 5 méter várja a mezőnyt, köztük azokat, akik a világcsúcsra törnének, azokat, akik a nyári idő ellenére egyéni csúccsal próbálkoznának, és azokat is, akik csak futnának egy jót vagy épp az első félmaratoni távjuk teljesítésére készülnek. 1200 futó jelezte a nevezésnél, hogy életében először teszi majd próbára magát ezen a távon.

A Budát és Pestet egyaránt keresztülszelő útvonal most is Budapest legszebb részeit érintette, még a mezőny hazai futói is turistának érezhették magukat, amikor végigszaladtak az Andrássy úton, elhaladtak a Hősök tere vagy épp a Várkert Bazár mellett, futólépésben gyönyörködhettek a Halászbástya, a Gellért hegy vagy a napsütötte Duna látványában. Az élményhez garantáltan sokat hozzátett az a 16 zenei pont, amely futók és szurkolók szórakoztatását egyaránt szem előtt tartotta.

A Wizz Air Budapest Félmaraton eseménye adott otthon Lubics Szilvi hosszútávfutó Másfél nap az élet című könyve bemutatójának is. A futónő dedikációjára – a nyári meleg ellenére is – kígyózó sorok vártak szombaton és vasárnap is.

A futócsaládtagok valószínűleg csak néhány oldalig juthattak a frissen vásárolt Lubics-könyvben, amikor a verseny győztese, a kenyai Biwot Wycliffe Kipkorir 1:06:51-es idővel berobogott az Olof Palme sétányon lévő célba majdnem fél perccel maga mögött hagyva a második és harmadik helyezett magyar futókat. Csere Gáspár 1:07:18-as idővel lett a második, Józsa Gábor 1:07:22-vel állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Csere Gáspár a verseny után azt mesélte, hogy a futam elején még próbálta tartani a tempót a kenyaival, de a negyedik kilométer környékén már olyan fáradtságot érzett, amelyet egészen a 15-ig kilométerig cipelt magával. Ennek ellenére élvezte a versengést, mint mondta: 2007-ben indult először a Budapest Félmaratonon, így az idei épp a jubileumi 10. volt a sorban.

A 32. Wizz Air Budapest Félmaraton párosai a nevezések tekintetében csúcsot döntöttek, soha ennyi futókettőse nem nevezett még a versenyre. Az 1700 nevezett páros közül a női legjobb a Molnár Barbara Katalin-Vajda Zsuzsanna duó lett, a férfiak versenyében pedig a tiszakécskei Szöllősi Renátó-Tarnai László kettős volt a leggyorsabb.

A 2017-es Wizz Air Budapest Félmaraton futói között ezúttal is sok ismerős arc tűnt fel, a 15 ezres mezőnnyel együtt futottak népszerű sportolóink, Lisztes Krisztián, Dombi László és Tótka Sándor, Váczi Eszter jazzénekesnő és Zacher Gábor toxikológus is. Utóbbi a kifejezetten orvosoknak hirdetett, több mint százfős félmaraton-bajnokságban is megmérette magát.

(forrás: futanet.hu)