Jókedv és sportolás = Olimpiai Ötpróba

Mozgáshiánnyal biztosan nem volt probléma – három sportág is terítéken volt a hétvégén. Lehetett túrázni és úszni a Balaton környékén, és pályakerékpározni a Hungaroringen.

Biztosan nem járt rosszul az, aki a víkendet erőteljes sportolással töltötte, adtunk is rá lehetőséget – kezdjük a Tour de Ringgel, és a legfontosabbal: a pályán tekert többek között a kajak-kenus Ötpróba-arc, a 3x olimpiai bajnok Storcz Botond is!
Eszméletlen jól éreztem magam a Hungaroringen! – kezdte az olimpiai bajnok kajakos. Nem vagyok nagy bringás, néha a Pilisben szoktam mountain-bikeozni, vagy a kislányomat magam mögé ültetve szoktunk eltekerni a fagyishoz, meg vissza.
Most kölcsönkaptam egy profi pályakerékpárt Bogdán Csaba főszervezőtől – hát az nem semmi! Annyira más volt; élveztem a kanyarokat, az aszfalton tekerést, a szintemelkedést, mindent. Iszonyú jó volt!”

Bogdán Csaba, a főszervező Tósport Kft. ügyvezető igazgatójának szívében is különös helyet foglal el a Tour de Ring.
“ Az esemény különös hangulatában nagy befolyása van a színvonalas pályának – a Hungaroringen ilyenkor rengeteg zászló és díszítő elem van, ami igazi versenyhangulatot teremt. – kezdte a házigazda.1600 résztvevőt számoltunk a két nap alatt – köztük volt Storcz Botond olimpiai bajnok is, aki a bringázók csapatát erősítette, az ő személye is nagyban emelte a program színvonalát. Ráadásul a jó idő miatt is számtalan médium tiszteletét tette, örülünk, hogy az esemény ismét sikert aratott.

Esőnapra halasztás miatt szegényesebb létszámban, de körbe-körbe úsztak a balatonfenyvesi kikötőben az I. BÚI Kikötő Úszáson – Ányos Viktor, a rendezvény főszervezője a remek hangulatot emelte ki.
“ Mi tagadás, rossz idő volt a hétvégén, és ez látszódott is a résztvevők létszámán – kezdte Ányos. közel 100 előnevező volt, közülük csak 70-en jöttek el, a hangulat viszont kiváló volt, a versenyzők élvezték a programot, – kivéve 2 résztvevőt, akik feladni kényszerültek fáradtság miatt a távot (a szerk.) – és nekem ez a legfontosabb. A végén eredményhirdetést is tartottunk, összességében meg vagyok elégedve azzal, amit csináltunk.

A Kék Balaton túra ha nem is feltétlen sportértékben, de esztétikailag mindenképp kiemelkedik a másik két esemény mellől. A túrázni vágyók 4 táv közül is választhattak: a 100, 50, 30 és 15 km-es távokért 6, 5, 4 és 2 Ötpróba-pont járt.
Sajnálatosan pénzügyi és technikai okok miatt elmarad a mostani hétvégére tervezett Daróczy Virtus-úszás, azonban a futóknak kedveskedünk: első alkalommal rendezik meg Szegeden a Holdfény Éjszakai Félmaraton!