Elindultunk!

Nem csak a 32. Telekom Vivicittá Városvédő Futás zajlott le a hétvégén; útjára indítottuk az Olimpiai Ötpróba programsorozatát is!

BÜSZKÉK VAGYUNK RÁTOK!

Hatalmas eseményt bonyolított le a Budapesti Sport Iroda (BSI), melyet mi sem bizonyít jobban: összesen 28 166-an neveztetek a versenyre!
Köszönjük, hogy részvételetekkel emeltétek a rendezvény fényét!

Mindkét nem futói pályacsúccsal nyerték a félmaratoni távot – a férfiaknál a címvédő Csere Gáspárt 16 kilométeren át tartó vezetés után szorította le ad dobogó legfelső fokáról brit vetélytársa, Dan Nash, aki végül 1:06:50-et futva ért célba. Minket azonban sokkal nagyobb büszkeséggel tölt el, hogy a női futamot az Olimpiai Ötpróba-csapat oszlopos tagja, Staicu Simona nyerte, aki egy perces előnnyel, 1:21:43-as idővel ért célba.
Gratulálunk, Simona!

A teljesítők között volt Révész Máriusz, a „kerékpározás és az aktív kikapcsolódás fejlesztésével és népszerűsítésével összefüggő feladatok ellátásáért felelős” kormánybiztos, Bányász Árpád, a Rádió1 hírszerkesztője, és Kövér Márton 7-szeres maraton-világbajnok kenus, aki párjával teljesítette a távot.
További büszkeségre ad okot, hogy Simona rövid pihenő utána klasszikus Vivicittá távon, vagyis 10 kilométeren is elindult, ahol a második helyen ért be a szekszárdi Ohn Kinga mögött.
A férfiaknál a két éve győztes Koszár Zsolt ismét győzött, maga mögött hagyva Józsa Gábor olimpikon maratonfutót.

Ha Te is futottál 5 vagy 10 km-en, esetleg a félmaratoni távon, akkor már Ötpróba-pont tulajdonosnak mondhatod magad! Semmiképp ne hagyd elveszni értékes pontjaidat, hiszen megdolgoztál érte! A programsorozat garantált nyereményekkel jutalmaz aktív sportolásodért! Légy Te is lelkes pontgyűjtő!

Ha Te is szeretnél Olimpiai Ötpróba felszerelésekben mutatkozni, nincs más dolgod, mint regisztrálni a honlapunkon az alábbi linken keresztül: