Ötpróba BLOG (összes)

23
jan

Nem kell mindig hosszút futni

Az idei a negyedik Zúzmara-futásom lett volna, ha a tavalyi verseny előtti nap nem történik egy apró kis „baki”, ami megakadályozott abban, hogy a következő nap rajthoz álljunk. Az 1. és a 2. Zúzmara Futófesztiválon is félmaratont futottam, de valahogy az idei évben nem vágytam ilyen hosszú távra, inkább 10 km-re neveztem. Andi jelentkezett kísérőnek, akivel a Sparon már futottunk
Tovább
15
jan

A 2019-es első

Hosszú csend, pihenés és súlygyarapodás után a hétvégén végre elindult számomra a 2019-es sportév. Januárra nem jellemző a sok verseny, mint az elmúlt 3 évben mindig, idén is a Zúzmara Futófesztvál volt az első kihívás. A bátrabbak akár hét pontért is futhattak, én megelégedtem a szokásos 21 kilométeremmel.

26
nov

Ismét a természetben – Az első terepfutásom és egy kellemes túra

Talán már nem túlzás azt kijelentenem, hogy az elmúlt években rengeteg futóversenyen vettem részt. Eddig azonban valahogy a szigorúan vett terepfutás mindig lemaradt a palettáról. Voltam akadályfutó versenyeken, mint a Brutálfutás vagy Spartan Race-ek, de valódi terepfutó versenyem nem volt. Ez a helyzet a hétvégén megváltozott, végigvágtáztam az Intersport Terepfélmaratonon, majd levezetésnek a családdal túráztunk egy rövidebbet.

30
okt

21 km Kolonics György emlékéért

Tavaly óta számomra október 23-a nem csak ünnep, munkaszüneti nap, de egy szuper verseny, a Kolonics György emlékfutás időpontja is. Az esemény – nemes célja, hangulata, a számomra ismeretlen helyszíne és jó eredményem miatt – az elmúlt évben felkerült a kötelező futásaim közé. Szerencsére, ahogy az alábbiakból kiderül, idén sem kellett csalódnom, ismét egy emlékezetes futás sikeredett.

19
okt

Egy csonka félmaraton – kicsit másképp, mint Szegeden

Nem is tudom, hogy az idei hányadik SPAR Maratonom volt. Az biztos, hogy 2014 óta mindegyiken részt vettem, de hogy előtte hány versenyen… Szerintem 2007–2008 óta szinte minden évben, de mivel akkoriban még nem voltam grafomán, nehezebb visszaidézni ezeket az éveket. De mielőtt bárki is azt gondolná, már a 10. maratonom környékén járok, ki kell ábrándítanom. 🙂 2013-ig 7–10 km-es

Tovább

16
okt

Közel 50.000 lépés – SPAR Budapest Maraton

Noha az idei évem legmeghatározóbb sportélményét már május végén átéltem, szerencsére az év második fele is sok emlékezetes pillanatot hoz(ott). Két hete, két nem Ötpróbás eseményen is a dobogó legfelső fokán állhattam (egyiken párosban, másikon egyéniben), most hétvégén pedig lezajlott az ősz csúcseseménye, a SPAR Budapest maraton. Negyedszerre álltam rajthoz és az egyéni csúcs mellett ismét rengeteg tapasztalatot szereztem.

3
okt

Túl az ötödiken

Nem, nem az 50. évemet töltöttem be, az még kicsit odébb van, hanem szeptember 9-én lefutottam ötödik Wizz Air Budapest Félmaratonomat. De rég is volt, amikor 2014-ben a Városligetben első 21 km-es versenyem rajtjára vártunk Patrival… Épp a Wizz Airen. És mennyi minden történt azóta, mennyi verseny, mennyi ismerős és barát, mennyi élmény…

20
Sze

Induljon az őszi (futó)szezon

Sajnos ez a nyár is elszaladt, sok pihenéssel, több edzéssel és még több munkával. Mint az utóbbi években mindig, idén is a Wizz Air félmaraton indította az őszöm. Most kissé hasonlóan éreztem magam, mint Orsi írta a Balaton-átúszásos beszámolójában: ha az ember több éve sorban mindig ott van a rajtnál, már nincs meg az a felfokozott izgalom a verseny iránt…

Tovább

9
aug

Egy csonka félmaraton története

A július első, mint később kiderült, egyetlen versenyét jó régen, lényegében már decemberben sikerült lefixálni Timivel a III. Szegedi Jótékonysági Félmaratonon, így komolyabb fejfájást nem jelentett, hogy sem a magyaregregyi Máré-futás, sem a 24 kör a Hungaroringen nem jött össze.

2
aug

Balaton-átúszás: élmények és gondolatok

Az idei Balaton-átúszás számomra a korábbiaktól nagyon is eltért. Márpedig, ha azt mondom, hogy a korábbiaktól, akkor elég régi hagyományról beszélek, hiszen idén tizenvalahányadszorra vágtam neki az 5,2 km-es távnak. Ennek megfelelően ez az esemény nekem már nem okoz akkora izgalmat, egészen más a „kapcsolatom” vele. Viszont így, hogy idén a sok halasztás miatt egy napra esett az átevezéssel, már